Press "Enter" to skip to content

O tajemnicach w Żarowie

Już 14 listopada o godzinie 18.00 w Żarowskiej Izbie Historycznej przy ulicy Dworcowej 3 odbędzie się spotkanie związane z promocją książki Bogdana Muchy z Żarowskiej Izby Historycznej – „Tajemnice ziemi żarowskiej”.

To pierwsza publikacja w historii gminy Żarów, która w szczegółowy sposób opisuje wiele zapomnianych, nieznanych szerszemu ogółowi i tajemniczych miejsc na terenie gminy. Książka niesie ze sobą potężny ładunek historycznych informacji, stanowiąc przy tym swojego rodzaju przewodnik dla tych osób, które zechcą poznać te miejsca nie tylko na kartach tej książki, ale odwiedzić je osobiście i przekonać się naocznie o ich niezwykłości, podczas zwiedzania gminy Żarów. Ze względu na swoje walory poznawcze i możliwość poszerzenia wiedzy o ciekawej historii, wydarzeniach i miejscach na terenie gminy Żarów, książka ta będzie zapewne niezwykle zajmującą lekturą tym bardziej, że zawiera ona kilkaset zdjęć, rysunków i planów, nierzadko z niedostępnych do niedawna archiwów, do których udało się dotrzeć autorowi.

 

– Odkrywanie historii nie musi wiązać się z dniami spędzonymi na lekturze rozsypujących się w rękach nieczytelnych dokumentów. Żeby stać się jej odkrywcą, nie potrzeba wiele. Wystarczy tylko bardzo chcieć wyjść historii na spotkanie, i to niekoniecznie historii bohaterów z pierwszych stron gazet. Wielu z nas nie interesuje się przeszłością. Żyje przyszłością, a jeszcze częściej teraźniejszością. Nie można jednak myśleć uczciwie   o przyszłości nie znając przeszłości. Każdy z Nas powinien choć trochę wiedzieć o historii swojej „Małej Ojczyzny”, zainteresować się jej zabytkami, które stanowią przecież nasze dziedzictwo kulturowe i zazwyczaj mają ogromną wartość nie tylko artystyczną, ale też edukacyjną – pisze we wstępie do swojej książki Bogdan Mucha.

3 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mission News Theme by Compete Themes.