Press "Enter" to skip to content

Procesy – KL Gross-Rosen

W Centrum im. Willy Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego miał miejsce wykład Agnieszki Dobkiewicz, autorki książki o katach Gross-Rosen – „Mała Norymberga” oraz prezes Fundacji IDEA, wydawcy Świdnickiego Portalu Historycznego.

Wykład odbył się w ramach cyklu spotkań Prawo w obliczu bezprawia, który ma za zadanie ukazanie na różnych płaszczyznach początki polskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawach o zbrodnie wojenne oraz przybliżenie sylwetek polskich prawników, którzy kreowali ramy prawne sądowych rozliczeń zbrodni okresu II wojny światowej.

Obok problemów dotyczących organizacji i przebiegu konkretnych procesów karnych, zapytamy o koncepcje prawne, po które sięgano w aktach oskarżenia, czy wyrokach polskich sądów w sprawach zbrodniarzy nazistowskich oraz o znaczenie dla tej problematyki polskiej nauki prawa karnego i prawa międzynarodowego okresu dwudziestolecia międzywojennego, i lat drugiej wojny światowej – przeczytać można na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wykład „Mała Norymberga” – procesy zbrodniarzy KL Gross-Rosen przed świdnickim sądem można odsłuchać klikając na powyższy obrazek.

1 LIKE

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mission News Theme by Compete Themes.