Press "Enter" to skip to content

Sukces ŚMH – Lista wystawców

Spread the love

Od kilku dni na terenie Świdnicy kolportowany jest bezpłatnie pierwszy numer Świdnickiego Magazynu Historycznego.

Magazyn ukazał się staraniem Świdnickiego Portalu Historycznego, którego wydawcą jest Fundacja IDEA oraz wydawnictwa Świdnica24.pl, wydawcy największego internetowego portalu informacyjnego Swidnica24.pl

Świdnicki Magazyn Historyczny spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem przez Czytelników. Praktycznie cały, pokaźny nakład trafił już do punktów dystrybucji, cały czas otrzymujemy jednocześnie pytania, jak można go zdobyć. Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Duża w tym zasługa autorów opracowania, które tematycznie związane jest z zapomnianą w dziejach miasta wielką Wystawą Rzemiosła i Handlu z 1911 roku. Andrzej Dobkiewicz i Sobiesław Nowotny przygotowali świetne teksty i ilustracje oraz mapy, czyniąc z pierwszego numeru ŚPH niezwykle interesujący przyczynek do dziejów naszego miasta – mówi Marek Kowalski, właściciel wydawnictwa Świdnica 24.pl. – Chciałbym podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły naszą inicjatywę. Bez Was ta potężna dawka wiedzy nie mogłaby trafić do świdniczan.

W Wystawie Rzemiosła i Przemysłu w 1911 roku uczestniczyło blisko 600 wystawców z terenu powiatu świdnickiego, Śląska i sporej części Cesarstwa Niemieckiego. – Ze względu na ograniczoną objętość Świdnickiego Magazynu Historycznego nie byliśmy w stanie zamieścić spisu wszystkich firm, przedsiębiorstw, zakładów i osób prywatnych, które wzięły udział w wystawie. Dlatego zgodnie z obietnicą daną w ŚMH obok prezentujemy w formie pdf kompletną listę wystawców z wydanego przez drukarnię Ludwiga Heege ze Świdnicy, specjalnego katalogu wystawowego – mówi Sobiesław Nowotny.

Lista wystawców potwierdza ogromną różnorodność prezentowanych wyrobów, technologii i produktów na świdnickiej wystawie. Jest też swojego rodzaju suplementem do Świdnickiego Magazynu Historycznego.

Za udostępnienie katalogu podziękowania składamy dyrektorowi Muzeum Dawnego Kupiectwa dr Dobiesławowi Karstowi. W najbliższych dniach opublikujemy na naszym portalu fragmenty tekstów, które znalazły się w Świdnickim Magazynie Historycznym, zachęcając przy tym do jego przeczytania.

W dniu ukazania się pierwszego numeru magazynu, był on bezpłatnie rozdawany w parku Centralnym, gdzie 110 lat temu odbyła się wystawa oraz na świdnickim Rynku. Świdnicki Magazyn Historyczny jest bezpłatnie dostępny w redakcji Świdnica24.pl (Rynek 33/4) oraz w następujących punktach:

Muzeum Dawnego Kupiectwa – Rynek, Kościół Pokoju – pl. Pokoju, Księgarnia Diecezjalna – pl. Jana Pawła II, Cukiernia „Łakociak” – ul. Daleka, Cukiernia „Łukowa” – ul. Łukowa, Cukiernia „Łukowa” – ul. Kliczkowska, Intermarché – ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2, Intermarché – ul. Westerplatte 29 (Galeria Świdnicka), Księgarnia Między Kartkami – Rynek, Pizzeria Ferrari – Rynek, Kawiarnia Gałka Galato&Caffe – Rynek, Restauracja Łaźnia – pl. Ludowy, Sklep w szpitalu „Latawiec” – ul. Leśna, Starostwo Powiatowe w Świdnicy – ul. Marii Skłodowskiej-Curie 7, Wieża ratuszowa – Rynek, Informacja Turystyczna – Rynek.

Andrzej Dobkiewicz (Fundacja IDEA)

15 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mission News Theme by Compete Themes.