Press "Enter" to skip to content

Wakacje à la… historia

Wakacje to dobry czas na organizację wszelkiego rodzaju festynów. A jeżeli są one połączone z historią, można się tylko cieszyć.

Już 14 lipca w Wierzbnem (gmina Żarów, powiat świdnicki) odbędzie się II Jarmark Średniowieczny. Miejsce jego organizacji jest nieprzypadkowe. Niewielka Wierzbna to siedziba jednego z najstarszych śląskich rodów – Wierzbnów, to zabytkowy kościół w którym ukryto nagrobki książąt wrocławskich podczas II wojny światowej, to ruiny dawnego pałacu i klasztoru. Warto zwiedzić te miejsca oprócz uczestnictwa w festynie, na którym zobaczyć będziemy mogli tańce dworskie, pokaz średniowiecznej mody, powalczyć ze słowiańskimi wojami, spróbować dawnych potraw i zaznajomić się z dawnym rzemiosłem.

W dniach 27-28 lipca zapraszamy natomiast do zamku Cisy na II Turniej Rycerski. Tu także czeka nas mnóstwo atrakcji – od turniejów rycerskich, warsztatów rzemieślniczych po degustacje dobrego jedzenia i… sąd czarownic. Swoją drogą czarownice to dość popularny i nośny temat, ciekawe jednak dlaczego to zawsze kobiety są sądzone? Inscenizacja sądu i tortur kacerzy też byłaby chyba nie mniej atrakcyjna!

Niestety, te osoby, które lubią mieć historię na wyciągnięcie dłoni, będą miały spore dylematy, bo niemal w tych samych dniach odbędą się dwie imprezy. 9-11 sierpnia zorganizowane zostały XIV Dni Twierdzy Kłodzko. Huk armat, wystrzały z muszkietów, szarże konnicy, czyli wojska napoleońskie po raz kolejny spróbują zdobyć twierdzę kłodzką.

Natomiast 10-11 sierpnia pasjonaci historii z pewnością będą chcieli odwiedzić zamek Książ, gdzie Joanna Lamparska – pisarka i tropicielka tajemnic Dolnego Śląska zaprasza na jedną z najważniejszych dolnośląskich (i nie tylko) imprez poświęconych historii, czyli kolejny Dolnośląski Festiwal Tajemnic (piszemy o nim tutaj: Wszystko przez… Lamparską).

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

2 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mission News Theme by Compete Themes.