Press "Enter" to skip to content

Wokół historii kolei

Już 22 listopada w wałbrzyskiej Bibliotece pod Atlantami, a właściwie w jej Multimedialnej Filii Bibliotecznej – Podzamcze przy ulicy Kasztelańskiej w Wałbrzychu, będzie miała miejsce niezwykle ciekawa prelekcja poświęcona historii kolei dolnośląskiej.

„Historia Elektryfikacji Dolnośląskich Linii Kolejowych” to temat wykładu Rafała Wiernickiego, jaki został zaprezentowany 11 października w Jeleniej Górze w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Rafał Wiernicki od wielu lat zajmujący się badaniem dziejów kolei dolnośląskiej tym razem przedstawi wersję wykładu poszerzoną o wątki około wałbrzyskie i opowie o rozwoju kolei w regionie wałbrzyskim a także o ich wpływie na rozwój gospodarki i turystyki w Sudetach.

 – Wykład będzie bogato ilustrowany ikonografią, często mało znaną. Archiwalne zdjęcia będą także wstępem do niejako drugiego tematu spotkania, poświęconemu portalowi polska-org, będącemu największą internetową bazą starych zdjęć, pocztówek, planów, druków i dokumentów, związanych z Dolnym Śląskiem – mówi Rafał Wiernicki.

Zachęcając do korzystania z tego portalu i współredagowania go przez mieszkańców Dolnego Śląska, Rafał Wiernicki, który jest jednym z jego administratorów, pokaże od strony praktycznej, jak dodawać, edytować i szukać zdjęć na polska-org.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy: 22 listopada, godz. 17.00; Multimedialna Filia Biblioteczna Podzamcze w Wałbrzychu (ul. Kasztelańska 7). Wstęp wolny.

6 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mission News Theme by Compete Themes.