Press "Enter" to skip to content

Zamek Piastowski zaprasza

Już w sobotę 27 kwietnia rozpocznie się sezon turystyczny w Zamku Piastowskim. Będzie można wejść na wieże św. Jadwigi i św. Piotra, wdziać zbroję rycerską i najeść się chleba ze smalcem.

W wydarzeniu weźmie udział Stowarzyszenie Historyczno–Eksploracyjne Księstwa Legnickiego. Grupa rekonstrukcyjna działająca przy stowarzyszeniu przeniesie odwiedzających do średniowiecza. Będzie można podziwiać stroje XIII-wiecznych rycerzy, wdziać ich ciężką zbroję i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Oczywiście, nie zabraknie strawy. Organizatorzy uraczą nas świeżymi, ciepłymi podpłomykami z dżemem, a także chlebem ze smalcem i ogórkami.

Pierwsze wejście na wieże z przewodnikiem przewidziane jest ok. godz. 13.00. Ostanie wejście – o godz.17.00. Wieża św. Piotra z powodu remontu tarasu widokowego będzie dostępna dla zwiedzających tylko do poziomu siódmego. Stąd też obejrzymy piękną panoramę miasta i okolic, tyle tylko, że przez okna. Wstęp bezpłatny.

Wieża św. Jadwigi słynie z Zielonej Komnaty, w której znajdują się piękne polichromie z XVI w. Renowacja wieży rozpoczęła się w 2011 r. Całość kosztowała około 1 mln 250 tys. zł.

1 LIKE

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mission News Theme by Compete Themes.