Press "Enter" to skip to content

Kto wie, kto pamięta?

Spread the love

Pani Anna Predka mieszkająca w Chicago zwróciła się do nas o pomoc w sprawie byłych mieszkańców Świdnicy.

 – Pewna rodzina ze Stanów Zjednoczonych poszukuje swojej rodziny. Pochodziła ona z Obertyna i po wojnie, na pewno jeszcze w 1954 roku mieszkała w Świdnicy, w oficynie domu przy ulicy Długiej 2 (wówczas Marcelego Nowotki), na I piętrze,  numer mieszkania 21. Rodzina poszukująca swoich krewnych była zaskoczona odnalezioną informacją, że jej poszukiwani członkowie mieszkali w Świdnicy. Jedną z pamiątek jest koperta listowa z podanym dokładnym adresem – mówi Anna Predka.

Ojcem owej żydowskiej rodziny, która mieszkała w Świdnicy był Chaim Guttentag. Miał żonę Itę i co najmniej dwoje dzieci, prawdopodobnie o imionach Pessale i Herszele. Rodzina ze Stanów Zjednoczonych będzie wdzięczna za każdą informację na temat rodziny Guttentag, a przede wszystkim ich losów. Czy ktoś jeszcze ją pamięta, czy ma jakieś informacje na jej temat? Czy zmienili nazwisko lub wyjechali?

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje prosimy o kontakt (e-mail: redakcja@swidnica-historia.pl; formularz kontaktowy jest na stronie).

Andrzej Dobkiewicz

Oficyna Długa 2a zachowała się do chwili obecnej, chociaż od wielu lat jest niezamieszkała, a wejścia do niej zabezpieczono. To tutaj na pierwszym piętrze mieszkała rodzina Chaima Guttentaga
7 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.