Press "Enter" to skip to content

Twierdza Legend

Spread the love

Poszukiwania skarbów, opowieści o wilkołakach, szaleni naukowcy i historia.

Już po raz trzeci największa górska twierdza w Europie, która wznosi się ponad Srebrną Górą na Dolnym Śląsku zamieni się Twierdzę Legend. To festiwal dla rodzin, które chcą wspólnie poznawać niezwykłe historie, a także baśnie i legendy z Dolnego Śląska. Tegoroczna Twierdza Legend zacznie się w sobotę 1 października i potrwa do niedzielnego wieczora, 2 października. 

W największej górskiej twierdzy Europy goście będą płukać złoto, zobaczą stoiska kopalni uranu, Twierdzy Kłodzko, Starej Kopalni w Wałbrzychu, poznają prawdziwą historię Frankensteina. Na dzieci czeka również pełna inspiracji Strefa Bałaganu, laboratorium z szalonymi pomysłami, sokolnik i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie pysznej grochówki z kuchni wojskowej i kawy z tysiąca i jednej nocy.

III Twierdza Legend to również możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi, m.in. z Joanną Lamparską, dziennikarką, autorką książek i programów o tajemnicach Dolnego Śląska, która zdradzi kilka sekretów związanych z ukrytymi skarbami.

Atrakcją samą w sobie jest też sama twierdza. W chwili powstania (1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej. Wszystkie atrakcje są dostępne w cenie biletu do twierdzy srebrnogórskiej.

3 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.