Press "Enter" to skip to content

Nowa książka Bogdana

Spread the love

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Bogdanem Muchą, autorem książki Gmina Żarów. Na przestrzeni wieków.

To najnowsza publikacja archeologa i historyka, na co dzień specjalisty ds. zbiorów muzealnych w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i szefa Żarowskiej Izby Historycznej i naszego kolegi oraz współpracownika Świdnickiego Portalu Historycznego.

W sumie to już czwarta książka Bogdana, która tym razem porusza szeroko pojętą tematykę historii Ziemi Żarowskiej od prehistorii po czasy współczesne. Książka stanowi pierwszą część „trylogii”, której kolejne wydania zostały zaplanowane na lata 2023-2024. W części pierwszej Bogdan Mucha zabiera czytelników w długą podróż w czasie od osadnictwa ludności z epoki miedzi poprzez czasy średniowieczne i nowożytne do bardziej współczesnych nam wydarzeń związanych z okresem tzw. „zimnej wojny” i stanu wojennego z lat 1981-1983. Nowa publikacja liczy 209 stron, zawiera 134 ilustracje i jest drugą publikacją wydaną we współpracy autora z wydawnictwem „Archeoreplica”.

Bogdan Mucha w swoim królestwie – Żarowskiej Izbie Historycznej (foto: Radio Sudety 24)

 – Każdy z nas jest częścią swojej małej ojczyzny. Mała ojczyzna to miejsce, gdzie dorastasz, uczysz się, tu znasz wszystkie ścieżki, tutaj mieszkają twoi bliscy i znajomi. Mała ojczyzna ma swoją lokalną historię i tradycje. Oddaję do rąk Państwa pierwszą część opracowania, które porusza wybrane zagadnienia z kart historii Naszej małej Ojczyzny – Gminy Żarów – pisze we wstępie do swojej książki autor.

Spotkanie, które poprowadzi redaktor naczelny Świdnickiego Portalu Historycznego – Andrzej Dobkiewicz zostało zaplanowane w Żarowskiej Izbie Historycznej (ul. Dworcowa 3, Żarów) w dniu 25 maja o godz. 17.30. Na spotkaniu będzie można zakupić książkę i zdobyć autograf autora. W imieniu organizatora – Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie – serdecznie na nie zapraszamy.

Redakcja

Tytuł: Gmina Żarów. Na przestrzeni wieków (część pierwsza); Oprawa: miękka; Liczba stron: 209 (134 ilustracje); ISBN 978-83-958330-1-4; Cena: 40 zł.

16 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.