Press "Enter" to skip to content

ŚPH w Radiu Wrocław

Spread the love

Płyty z nagrobków, fragmenty zdobień dawnych – nieistniejących już kamienic, wyjątkowe słupki (wskazujące np. najdłuższe szlaki) i wiele innych cennych pamiątek. Powinny bezwzględnie zostać zachowane. Niestety często spotyka je przykry los i bezpowrotnie… giną.

Z tymi i innymi ciekawostkami Świdnicki Portal Historyczny gościł w Radiu Wrocław, w „Wieczorze zDolnego Śląska”. Z Bartoszem Szarafinem rozmawialiśmy o tym jak zbierać okruchy historii, często będące niedocenianymi skarbami. Pamiątkowe płyty z inskrypcjami zamiast do lapidariów trafiają na podwórka i stają się wzmocnieniem gruntów pod parking. Elementy rzeźb natomiast potrafią zdobić ogrody działkowe. Inne obiekty są wywożone do miejskich magazynów, a po latach bezpowrotnie znikają. M. in. o tym Bartosz Szarafin rozmawiał ze Andrzejem Dobkiewiczem – redaktorem naczelnym Świdnickiego Portalu Historycznego oraz Marcinem Makuchem – Dyrektorem Muzeum Miedzi w Legnicy.

Dziękujemy Bartoszowi Szarafinowi za rozmowę, a Agnieszce Szymkiewicz i Markowi Kowalskiemu ze Świdnica24.pl za pomoc 🙂 Audycję można wysłuchać klikając na powyższe zdjęcie.

4 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.