Press "Enter" to skip to content

Historia zapisana w zdjęciach

Spread the love

Z okazji 75. rocznicy zakończenia w 1945 r. II wojny światowej, Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy przygotowało film, prezentujący Kronikę Koła Pionierów Ziemi Świdnickiej, które zostało założone w 1973 r.

Wielką wartością kroniki, szczególnie dla pierwszych lat powojennych są archiwalne zdjęcia, jakie zostały w niej wykorzystane. Dzięki uprzejmości dyrektora świdnickiego Muzeum – dr Dobiesława Karsta, możemy czytelnikom zaprezentować tą kronikę na filmie. Dodać należy, została ona przekazana Muzeum Dawnego Kupiectwa przez Edwarda Wolframa, syna Eugenii Wolfram – członkini pierwszego zarządu Koła Pionierów i jednej z pierwszych osadniczek, jakie przybyły do Świdnicy w 1945 r.

Inicjatywę i pomysł pracowników Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy można tylko pochwalić. Z czeluści muzealnych magazynów wyciągnięta została i udostępniona żywa historia miasta sprzed 75 lat. Gdyby nie prezentowana kronika, zapewne wiele zdjęć, szczególnie tych z pierwszych lat powojennych, zapewne nie przetrwałoby do naszych czasów. Mamy nadzieję, że historia zapisana w zdjęciach, z pewnością spotka się z olbrzymim zainteresowaniem, także Czytelników Świdnickiego Portalu Historycznego.

Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu.

8 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.