Press "Enter" to skip to content

Krzyż już stoi

Spread the love

Przewrócony w wyniku uderzenia samochodem krzyż pojednania koło Krukowa (gmina Żarów), został w ostatnich dniach ponownie ustawiony.

Krzyż pojednania koło łącznika do autostrady na terenie gminy Żarów został ponownie ustawiony (fot. Stowarzyszenie Labiryntarium)

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 13 listopada ubiegłego roku około godziny 13.15 na tzw. łączniku do autostrady, pomiędzy miejscowościami Żarów i Mielęcin, w okolicach zjazdu do miejscowości Kruków. 36-letni kierowca samochodu osobowego marki BMW stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu, uderzając w ustawiony przy drodze krzyż, który pod wpływem uderzenia został przewrócony.

Dość długo trwały procedury formalne związane z ponownym ustawieniem krzyża oraz sprawa sądowa, ostatecznie jednak krzyż ponownie został ustawiony siłami gminy Żarów na terenie której się znajduje i opatrzony stosowną tablicą.

Dziękujemy pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie za sfinalizowanie sprawy krukowskiego krzyża oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób zaangażowane były w przywrócenie zabytku na jego miejsce.

5 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.