Press "Enter" to skip to content

Książka warta polecenia!

Spread the love

Wydarzenia dramatyczne, tajemnicze, sensacyjne i zapomniane…

Z prawdziwą przyjemnością polecamy najnowszą książkę naszego współpracownika i szefa Żarowskiej Izby Historycznej – Bogdana Muchy.

„Wojenne tajemnice ziemi żarowskiej” to opracowanie, które z pewnością przejdzie do historii niewielkiego miasteczka w powiecie świdnickim. Autor nie przedstawia chronologicznie działań wojennych na terenie będącym terytorialnym zakresem opracowania, ale wyłuskuje z nich niezwykle ciekawe i nieznane dotąd wątki poświęcone zarówno aspektom militarnym. Zajmuje się także nieznanymi losami jeńców wojennych czy też dziejami niemieckich katów, którzy splamili żołnierski mundur zbrodniami wojennymi.

Mamy więc historie nie tylko o niezwykłym strzale z „Nosorożca”, czy tajemniczym transporcie z Żarowa w ostatnich dniach wojny, ale także poznajemy nieznane fakty o jeńcach jugosłowiańskich, francuskich i belgijskich czy szkic o Rudolfie Hübnerze – dentyście z Żarowa, który okazał się jednym z niemieckich katów spod Remagen.

Bogdan Mucha nie ogranicza się jednak wyłącznie do szczegółów opisywanych historii. Jako archeolog z wykształcenia i miłośnik militariów oraz znawca dziejów i techniki II wojny światowej, w swoich opracowaniach wprowadza Czytelnika także w kwestie ogólne, przybliżające sytuację na froncie poprzedzających konkretne wydarzenia czy też omawia techniczne i technologiczne aspekty uzbrojenia i wojennej produkcji. Czytelnik nie ma więc potrzeby sięgać po źródła uzupełniające, no chyba jedynie w wypadku, kiedy jeszcze bardziej chciałby uszczegółowić swoją wiedzę.

To, co stanowi wartości publikacji jeszcze do niedawna nieosiągalnej jest fakt, że autor pełnymi garściami czerpał z niedostępnych jeszcze nie tak dawno archiwów rosyjskich. 37 obszernych opracowań oraz pokaźna ilość kolorowej ikonografii sprawiła, że powstało całkiem pokaźnej wielkości dzieło (format 21×30 cm, 345 stron!).

Książkę można kupić wysyłając zamówienie na e-mail: izbazarow@wp.pl  lub kontaktując się bezpośrednio z autorem pod numerem telefonu :(74) 858-07-53 lub (74) 858-01-87 (kontakt także na Facebooku – Bogdan Mucha lub Żarowska Izba Historyczna).

ŚPH ma już „Wojenne tajemnice ziemi żarowskiej”, a Wy?

Andrzej Dobkiewicz (Fundacja IDEA)

12 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.