Press "Enter" to skip to content

Nowa książka o Żarowie

Spread the love

Już 28 sierpnia będzie miała swoją premierę książka żarowskiego regionalisty Zbigniewa Malickiego – „Spacer po dawnym Żarowie”.

Nie jest to zwykły przewodnik – jak mógłby sugerować tytuł – chociaż z pewnością trzymając ją w ręku i spacerując po mieście odkryjemy wiele nieznanych ciekawostek i faktów o miejscach, budynkach i ludziach.

Książka powstawała przez kilka ostatnich lat na podstawie zebranych informacji prasowych, zamieszczanych w XIX-wiecznej i z początku XX wieku, zapisków archiwalnych oraz na przykład rozmów samego autora z kolejnymi pokoleniami znanej żarowskiej rodziny przemysłowców – Kulmizów.

 – Miałem okazję kilka lat temu zapoznać się ze wstępną wersją książki i już wówczas podobała mi się koncepcja i sposób jej napisania. Zbyszek przez kilka ostatnich lat ciągle w niej coś poprawiał i dopisywał w miarę pozyskiwania nowych informacji i ciekawostek, a że czynił to ze znaną w jego przypadku skrupulatnością myślę, że będzie to wartościowa i ciekawa – nie tylko dla żarowian – pozycja– mówi Andrzej Dobkiewicz, redaktor naczelny Świdnickiego Portalu Historycznego.

Czy formuła „Spaceru po dawnym Żarowie” spodoba się także Czytelnikom? Będą mogli to sprawdzić już 28 sierpnia, bo na spotkaniu autorskim ze Zbigniewem Malickim, które odbędzie się o godzinie 17.00 na terenie restauracji „Żarówka” (ul. Armii Krajowej 1D) w Żarowie, będzie można zakupić publikację w cenie 50 zł za egzemplarz. Jak informuje wydawca – Fundacja Inicjatywa B – dochód ze sprzedaży książek podczas jej premiery ma zostać przeznaczony na cele charytatywne. (MS)

8 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.