Press "Enter" to skip to content

Odkrycie z Walimia. Weryfikacje

Spread the love

Dzięki kontaktowi z administratorem niemieckiej strony poświęconej Walimiowi, możemy zidentyfikować kolejne zdjęcie z archiwum rodziny Hanke, która w przedwojennym Walimiu prowadziła gospodę zum Deutschen Haus (czytaj tutaj: Znalezisko w Walimiu. Szczegóły!, Odkrycie w Walimiu. Nowe informacje!

Gospoda Paul Niedenführa w Rzeczce na pocztówce z lat 20. XX wieku. Budynek obecnie nie istnieje. W prawym, dolnym rogu prawdopodobnie stoi Paul Niedenführ z żoną i córkami
Paul Niedenführ z żoną i dwoma córkami, właściciel gospody w Rzeczce (dom nr 10)

Z prośbą o pomoc w poszukiwaniu potomków rodziny Hanke zwróciliśmy się do Pani Gudrun Burkert, administratora strony https://www.wuestewaltersdorf.de. Otrzymaliśmy dwie informacje. Złą i dobrą. Ta pierwsza związana jest z faktem, że od ponad 10 lat próbuje  ona odnaleźć potomków rodziny Hanke, niestety, bezskutecznie. Obiecała jednak, że na swojej stronie poświęconej przedwojennemu Walimiowi, zamieści informację o odnalezionym archiwum. Może będziemy mieli szczęście i potomkowie rodziny Hanke z Walimia przeczytają ją.

Dobrą wiadomością jest natomiast ta, że Gudrun Burkert zidentyfikowała jedno ze zdjęć, które już raz publikowaliśmy a jeszcze raz zamieszczamy obok. Okazuje się, że jest to Paul Niedenführ z żoną i dwoma córkami. Był on właścicielem gospody (dawnej karczmy sądowej) w Rzeczce! Najprawdopodobniej znał się z rodziną Hanke z Walimia, co może tłumaczyć, dlaczego zdjęcie jego rodziny znalazło się w odnalezionym archiwum.

Andrzej Dobkiewicz

Fundacja IDEA

7 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.