Press "Enter" to skip to content

Premiera nowej książki

Spread the love

Firma Archeoreplica ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie autorskie z Bogdanem Muchą – archeologiem i historykiem, na co dzień specjalistą ds. zbiorów muzealnych w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i szefem Żarowskiej Izby Historycznej.

Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszej książki Bogdana Muchy „Gmina Żarów. Na przestrzeni wieków. Część druga” oraz krótką prelekcją historyczną „Tajemnice Kościoła parafialnego w Imbramowicach” (jedno z zagadnień zawartych w publikacji). 

Najnowsza, piąta już książka autorstwa Bogdan Muchy, po raz kolejny porusza szeroko pojętą tematykę historii ziemi żarowskiej od prehistorii po czasy współczesne. Czytelnik znajdzie w niej m.in. bogate informacje o znaleziskach archeologicznych, zabytkowych budowlach, szlacheckich rodach, a także wybranych zagadnieniach dotyczących żarowskiego przemysłu.

Książka jest drugą publikacją, wydaną we współpracy z firmą Archeoreplica. Całość w miękkiej oprawie liczy 241 stron i zawiera 184 ilustracje. ISBN 978-83-958330-2-1. Cena egzemplarza: 50 zł. Spotkanie poprowadzi Andrzej Dobkiewicz – redaktor naczelny Świdnickiego Portalu Historycznego.

Partnerzy wydarzenia: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Żarowska Izba Historyczna, Gmina Żarów. 

Patronat medialny: ŚPH – Świdnicki Portal Historyczny, Radio Sudety 24/101.7 FM, , Wieści Gminne Jaworzyna Śląska, Swidnica24.pl, DOBA.PL, Gazeta Żarowska, Kronika Filmowa Gminy Żarów.

Czas i miejsce spotkania: środa 20 grudnia 2023 r., godzina 18:00, Żarowska Izba Historyczna przy ul. Dworcowej 3.

10 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.