Press "Enter" to skip to content

Ocalić od zapomnienia…

Spread the love

W Państwa archiwach z pewnością kryją się skarby!

Zapraszamy Czytelników ŚPH do współredagowania działu ARCHIWUM FOTO. Zamieszczamy tam będziemy zdjęcia, które zechcą Państwo nam i innym Czytelnikom ŚPH udostępnić. W zamiarach zespołu redakcyjnego ŚPH jest stworzenie wielkiego cyfrowego archiwum zdjęciowego, które dokumentować będzie wygląd naszych miejscowości 20-, 30-.40- i więcej lat temu oraz wydarzeń, jakie miały wówczas miejsce. Ale do tego potrzebna jest Państwa pomoc, a raczej współredagowanie tej rubryki. Obecnie trwa przebudowa tego działu, ale nie zmienia to faktu, że czekamy na wiadomości i zdjęcia od Państwa.

Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem!

Przyjrzyjcie szuflady i albumy. Odnajdźcie stare, ciekawe zdjęcia i prześlijcie nam ich skany lub zdjęcia na adres: redakcja@historia-swidnica.pl.

Czasami na zdjęciu jest mała Gosia czy Janek, a z tyłu, w tle kamienica której już nie ma czy miejsce, które całkowicie zmieniło swój wygląd. Przypomnijmy starymi zdjęciami wydarzenia, których byliśmy świadkami lub w których uczestniczyliśmy! Często się zdarza, że zdjęcia z czasem ulegają zniszczeniu lub giną. Zachowajmy je w archiwum Świdnickiego Portalu Historycznego.

Podobnie rzecz ma się ze starymi dokumentami i pamiątkami. One mają swoją historię, które warto przypomnieć i zachować. Zapraszamy także do komentowania naszych galerii. Być może mogą Państwo dodać ciekawe informacje do prezentowanych zdjęć.

Zespół redakcyjny ŚPH

61 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.