Press "Enter" to skip to content

Ukazała się książka o Śmiałowicach

Spread the love

Na niedzielę 6 sierpnia zaplanowana została premiera książki Lucyny Szpilakowskiej Śmiałowickie opowieści, poświęcona wsi Śmiałowice w gminie Marcinowice (powiat świdnicki).

Autorka jest prezesem założonego w 2008 roku Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Śmiałowice i od wielu lat zajmuje się m.in. historią miejscowości. Efektem tych badań jest książka Śmiałowickie opowieści.

„Ta jedyna w swoim rodzaju publikacja opisuje dzieje Śmiałowic od czasów najdawniejszych po najnowsze, ukazane na tle historii całego regionu. Niewątpliwym atutem tej książki jest bogactwo ilustracji, zarówno historycznych, jak i współczesnych. Nieprzypadkowo jej premiera będzie miała miejsce w zabytkowym wnętrzu śmiałowickiego kościoła, bo to właśnie w nim zachowało się najwięcej pamiątek z przeszłości, którym poświęcona jest najdłuższa z opowieści zawartych w książce Opowieść o Wawrzyńcowym kościele” – czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Śmiłowice na Facebooku.

Spotkanie zaplanowano 6 sierpnia o godzinie 16.00 w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Śmiałowicach. W spotkaniu udział wezmą ksiądz Marcin Gęsikowski i historyk Sobiesław Nowotny. Po spotkaniu autorskim będzie można zakupić książkę.

Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Śmiałowice – Lucyna Szpilakowska, historyk – Sobiesław Nowotny i były proboszcz śmiałowickiej parafii – ksiądz Marcin Gęsikowski przeglądają odnalezione dokumenty z kościoła w Śmiałowicach
9 LIKES

3 komentarze

 1. Eckhard Hoffmann Eckhard Hoffmann 30 lipca 2023

  Hallo Sobieslaw, vielleicht meldest Du Dich mal

 2. Tomasz Tomasz 8 listopada 2023

  Witam
  Gdzie można kupić książkę.
  Pozdrawiam

  • Andrzej Dobkiewicz Andrzej Dobkiewicz Post author | 8 listopada 2023

   Proszę napisać do autorki na adres e-mail: smialowice@wp.pl.
   Pozdrawiamy
   Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.