Press "Enter" to skip to content

Sobiesław Nowotny na konferencji naukowej

Spread the love

Po raz czwarty w Ząbkowicach Śląskich spotkają się naukowcy, aby wziąć udział w konferencji „Wokół dziejów miasta IV. Sztuka – kultura – konserwacja”.

Konferencja, która odbędzie się 15 kwietnia br. jest czwartą z cyklu spotkań, podczas którego zaprezentowana zostanie tematyka związana z historią i dziedzictwem Ząbkowic Śląskich.

W tym roku zaproszeni prelegenci zaprezentują swoje wykłady związane przede wszystkim ze sztuką i dziedzictwem kulturowym, sfragistyką czy historią kultury i muzyki. Poruszone zostaną również kwestie związane z problematyką konserwatorską.

Jednym z prelegentów będzie historyk i redaktor naczelny ds. naukowych Świdnickiego Portalu Historycznego – Sobiesław Nowotny. Będzie on autorem ciekawego wykładu – Z dziejów parafii św. Anny w Ząbkowicach Śląskich w okresie średniowiecza – pobożne, mieszczańskie fundacje ołtarzowe.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9.30 w kawiarni Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki (Rynek 24) w Ząbkowicach Śląskich. Poniżej podajemy pełny program konferencji.

6 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.