Press "Enter" to skip to content

Drogi do Niepodległości w Morawie

Spread the love

Fundacja św. Jadwigi mieszcząca się w Pałacu w Morawie koło Strzegomia pozyskała dofinansowanie na realizację projektów ramach Programu Niepodległa – „Droga do Niepodległości pisana biografiami naszych rodzin”.

 – Celem projektu jest zachowanie wspomnień Seniorów o nich samych, ich rodzinach i o rodzinnych bohaterach, którzy walczyli na różnych polach, angażując się w walkę zbrojną, intelektualną, realizując projekty pozwalające zachować dzieła sztuki, kultury dla potomnych, działający na polu zachowania tradycji i regionalnej, angażując się w działania społeczne – mówi dyrektor Fundacji św. Jadwigi w Morawie Marzena Muszyńska-Szwegler.

Pałac w Morawie, siedziba Fundacji św. Jadwigi

„Droga do Niepodległości pisana biografiami naszych rodzin” to historia 10 mieszkańców Dolnego Śląska i ich rodzin, która wplata się w historię odzyskiwania niepodległości przez Polskę i budowania polskości na ziemiach Dolnego Śląska, a także stawania się przez nich Dolnoślązakami. W  projekcie weźmie udział 10 uczestników wieku 60+, którzy podzielą się wspomnieniami, opowieściami o udziale członków swoich rodzin w wydarzeniach prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach projektu odbędą się między innymi warsztaty biograficzno-historyczne w Pałacu w Morawie, na których będzie przygotowywany materiał do filmu, warsztaty dla Seniorów oraz  lekcje historyczne dla młodzieży i premiera przygotowanego filmu.

 – „Droga do Niepodległości pisana biografiami naszych rodzin” to projekt skierowany do mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej, powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego, realizowany w partnerstwie z  Dziennym Domem Pobytu Senior Wigor w Strzegomiu oraz Zespołem Szkół w Strzegomiu. Zwieńczeniem projektu będzie projekcja wspomnień zaplanowana na 12 listopada – dodaje Marzena Muszyńska-Szwegler.

Patronat medialny nad projektem objął Świdnicki Portal Historyczny.

2 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.