Press "Enter" to skip to content

Książki świdniczanki na targach we Frankfurcie

Spread the love

Bator, Lamparska i Dobkiewicz… Książki trzech Dolnoślązaczek będą prezentowane na największych na świecie targach książki we Frankfurcie nad Menem!

Książki świdniczanki Agnieszki Dobkiewicz, będą prezentowane na największych targach książki na świecie

Miłe informacje doszły do nas z Krakowa z Wydawnictwa ZNAK. W katalogu przygotowanym na Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie nad Menem (Niemcy) znalazły się – i będą podczas targów prezentowane – dwie bestsellerowe książki świdniczanki Agnieszki Dobkiewicz – Mała Norymberga. Historie katów z Gross-Rosen oraz Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie obozowego piekła. Przypomnijmy, że obie książki miały w Polsce już kilka wznowień.

Targi Książki we Frankfurcie nad Menem (Frankfurter Buchmesse, Frankfurt Book Fair) swoją historią sięgają średniowiecza, kiedy to Johannes Gutenberg wynalazł w XV druk, kilka kilometrów od obecnego miejsca targów. Do XVII wieku Frankfurt stanowił najważniejsze miejsce handlu książkami w Europie, w późniejszych wiekach równie ważne targi książki odbywały się w Lipsku.  Obecnie targi we Frankfurcie są  największą imprezą w swojej branży na świecie. Frankfurckie targi to około 7000 wystawców z ponad 100 krajów i 2500 wydarzeń towarzyszących.

Możemy się tylko cieszyć, że książki świdniczanki znajdą się na tej prestiżowej imprezie, która w tym roku odbędzie się w dniach 19-23 października. Targi są okazją do zapoznania potencjalnych wydawców z polską literaturą, a więc także z obiema książkami świdniczanki. Na takich właśnie imprezach nawiązywane są kontakty, które później owocują między innymi umowami na tłumaczenia i druk książek przez zagraniczne wydawnictwa. Czy uda się podpisać umowy na niemieckie wydania obu książek? Miejmy nadzieję, że tak, bo o tym co działo się w KL Gross-Rosen i jego około 100 filiach nie można zapomnieć.

Na targi nie czekali Czesi, którzy już podpisali umowy na tłumaczenia obu książek Agnieszki Dobkiewicz. Pierwsza z nich – Mała Norymberga ukaże się w Czechach w ciągu najbliższych kilku tygodni (obecnie drukowana jest już okładka, którą niedawno przesłano autorce do akceptacji).

Z książek historycznych, które prezentowane będą na prestiżowych targach we Frankfurcie trzeba też wspomnieć o Imperium małych piekieł innej Dolnoślązaczki – Joanny Lamparskiej. Mimo, iż od premiery tej książki mijają właśnie trzy lata, cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem czytelników w Polsce. Dolnośląskim autorkom gratulujemy i trzymamy kciuki!

Galeria – Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie nad Menem

10 LIKES

3 komentarze

 1. Józef Wojciech Józef Wojciech 12 października 2022

  Gratulacje!!. Życzę sukcesów
  Czekamy na kolejne wydania.

 2. Mariola Gsjewski Mariola Gsjewski 12 października 2022

  Jestem rowniez swidniczanka mieszkajaca w Wiesbaden i z przyjemnoscia odwiedze stoisko p. Agnieszki Dobkiewicz w przyszłym tygodniu na Targach Ksiazki we Frankfurcie. Gratulacje!

  • Andrzej Dobkiewicz Andrzej Dobkiewicz Post author | 13 października 2022

   Niestety, Pani Agnieszki nie będzie. Jej książki będą na stoisku Wydawnictwa ZNAK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.