Press "Enter" to skip to content

Kto rozwiąże zagadkę?

Spread the love

Czy uda się wyjaśnić gdzie zostało zrobione zdjęcie?

Dla badaczy dziejów Dolnego Śląska i wielbicieli historycznych zagadek mamy… zagadkę. Prezentowane poniżej zdjęcie pochodzi z ok. lat 20. XX wieku i prezentuje wóz do usuwania  nieczystości na tle jakiegoś budynku mieszkalnego w Świdnicy lub w którejś z miejscowości w pobliżu miasta.

Gdzie zostało zrobione to zdjęcie?

Chcielibyśmy zrobić zdjęcie w tym samym miejscu obecnym pracownikom Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z wozem asymilacyjnym jak na zdjęciu, na roboczo nazwanym  zdjęcie „Świdnica – dawni pracownicy wodociągów”. Próbowaliśmy sami ustalić gdzie zostało zrobione zdjęcie, niestety, nie idzie nam najlepiej i ustaleniem lokalizacji. Może zamieszczenie go na łamach Świdnickiego Portalu Historycznego pozwoli na ustalenie, gdzie owo zdjęcie zostało wykonane. Wodociągi mogą w ramach nagrody ufundować zestaw gadżetów związanych z wodą z logo ŚPWiK za prawidłowe wytypowanie lokalizacji zdjęcia – mówi Andrzej Przerwa, Główny Specjalista Działu Systemy Komputerowe i Automatyka w Świdnickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Prezentowane zdjęcie pochodzi ze zbiorów nieżyjącego już historyka zajmującego się dziejami Świdnicy i ziemi świdnickiej – Horsta Adlera.

Tropiciele historii. Do roboty! Czekamy na Wasze sugestie, które będziemy sprawdzać.

16 LIKES

2 komentarze

  1. Mariusz Molenda Mariusz Molenda 11 stycznia 2022

    Pierwsze skojarzenie to nieistniejący Angermühle przy obecnej ul. Równej.

  2. Paweł Mazur Paweł Mazur 11 stycznia 2022

    To młyn wodny „Anger Mühle” na ulicy Równej. Widać go m.in. na zdjęciu ze zbiorów Polska-org https://polska-org.pl/942070,foto.html?idEntity=591275 Można poznać po niesymetrycznie ułożonych oknach poddasza w ścianie szczytowej oraz po wydatnym daszku nad wejściem z prawej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.