Press "Enter" to skip to content

„Wojenne tajemnice Ziemi Żarowskiej”

Spread the love

To tytuł nowej książki naszego redakcyjnego kolegi Bogdana Muchy – szefa Żarowskiej Izby Historycznej. Książka wydana zostanie w roku, w którym obchodzimy 75 rocznicę zakończenia II wojny światowej.

 – Nasi dziadkowie i ojcowie brali udział w krwawych zmaganiach na wszystkich frontach tej straszliwej wojny. Kiedy umilkły echa ostatnich wystrzałów, wielu osiedliło się na Ziemi Żarowskiej. To właśnie tutaj nasi bliscy zaznali spokoju od wojennego zgiełku i tutaj gospodarzyli przez następne lata. Historia Ziemi Żarowskiej z okresu II wojny światowej ciągle spowita jest mgłą tajemnic, legend oraz „białych plam”. W nowej książce, będzie można odnaleźć opisy licznych i nieznanych zagadnień, wzbogaconych o informacje z niedostępnych do niedawna archiwów rosyjskich i amerykańskich – mówi Bogdan Mucha.

Czego dowiemy się z książki? Tematów jest wiele: Co III Rzesza produkowała w Żarowie podczas wojny? Kto pod koniec II wojny światowej był panem „życia i śmierci” w Żarowie?
Dramatyczne i drastyczne wspomnienia byłych mieszkańców – uciekinierów z okolic Żarowa. Śmiertelne starcie niemieckich Tygrysów i Panter z radzieckimi T-34 – to
zaledwie skromna namiastka fascynującej podróży do przecież nie tak odległych czasów.
Ponieważ nakład książki będzie ograniczony i uzależniony od zainteresowania nią Czytelników, chęć zakupienia publikacji (zamówienia) można składać wysyłając informację na adres e-mail: wojenne.tajemnice@interia.pl. Zamówienia będą przyjmowane jedynie do 3 lipca br.

AD

8 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.