Press "Enter" to skip to content

300 milionów lat temu…

Spread the love

Fundacja Via Salutis realizując projekt Mobilnej Akademii Nestora im. Krystyny Lasek zaprasza na spotkanie w Świebodzicach, poświęcone oczywiście historii.

W Świebodzicach profesor Wojciech Mrozewicz opowie o Księdze Henrykowskiej
(foto: Via Salutis/Facebook)

11 lipca w Świebodzicach odbędą się dwa interesujące wykłady. O Księdze Henrykowskiej będzie opowiadał  profesor Wojciech Mrozewicz, historyk-mediewista, zatrudniony w Zakładzie Historii Polski i Powszechnej do XV w. w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego; współpracownik Oddziału Rękopisów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki historii Śląska i Polski, historii dziejopisarstwa (zwłaszcza śląskiego), hagiografii, monastycyzmu, wybranych nauk pomocniczych historii, zwłaszcza kodykologii i paleografii. Zajmuje się także edytorstwem łacińsko- i niemieckojęzycznych tekstów źródłowych.

Drugi wykład wygłosi dr hab. Paweł Zagożdżon, profesor na Politechnice Wrocławskiej. Opowie on o ziemi wałbrzyskiej przed 300 milionami lat.

Spotkanie ma charakter otwarty, a wstęp jest wolny. Odbędzie się w godzinach od 1.00 do 19.00 w Klubie Senior+ w Świebodzicach (ul. Osiedle Sudeckie 10). Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, bez względu na wiek.

1 LIKE

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.