Press "Enter" to skip to content

Pałac Hochbergów po pożarze

Spread the love

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła śledztwo w sprawie ustalenie przyczyny pożaru, do którego doszło 18 września br. w kamienicy „Pałac Hochbergów” – Rynek 25 w Świdnicy (czytaj tutaj: Spłonął Pałac Hochbergów!).

Przez kilka godzin nocnych 19 zastępów Straży Pożarnej ze Świdnicy i powiatu świdnickiego gasiło pożar dachu i poddasza na jednej z najcenniejszych i najpiękniejszych kamienic na świdnickim Rynku.

Galeria

Budynek został skontrolowany już przez inspekcję Powiatowego Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciele Miejskiego Zarządu Nieruchomości, biegły z zakresu pożarnictwa, policja i przedstawiciel Urzędu Ochrony Zabytków.

Akcja Straży Pożarnej uniemożliwiła przeniesienie się ognia na sąsiednie kamienice, spaleniu uległo jednak dach, poddasze i strop nad ostatnią kondygnacją kamienicy.

– Dzisiaj zostało wszczęte śledztwo w kierunku sprowadzenia zagrożenia dla ludzi oraz mienia w wielkich rozmiarach. Celem jest przede wszystkim ustalenie, co było przyczyną tak dużego pożaru – mówi dla portalu Świdnica24.pl – Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy.

Galeria

Foto: Andrzej Dobkiewicz & Świdnica24.pl

9 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.