Press "Enter" to skip to content

ŚPH w Radiu RAM

Spread the love

Końcówkę roku uprzyjemniła nam znana podróżniczka, dziennikarka i badaczka tajemnic Dolnego Śląska – Joanna Lamparska, która w cyklicznym programie Radia RAM – „Pociąg do historii” podsumowała najciekawsze jej zdaniem wydarzenia ubiegłego roku, a związane z odkrywaniem dolnośląskich tajemnic.

Joanna Lamparska – pisarka i badaczka tajemnic Dolnego Śląska opowiadała w Radiu RAM między innymi
o Świdnickim Portalu Historycznym

– Rok 2019 obfitował w wiele tajemnic. W marcu wybuchła sprawa „Dzienników wojennych”, rzekomych zapisków pewnego niemieckiego oficera, który wiedział, gdzie ukryte zostały tony złota. Potem udało mi się pozyskać „domowy skarb” z Walimia, w końcu pojawiła się sekretna skrzynia dokumentów z Pałacu w Grodźcu– mówiła na antenie Joanna Lamparska.

Jest nam niezmiernie miło, że nie zapomniała o naszym drobnym wkładzie w wyjaśnienie zagadki związanej z odkrytym w Walimiu archiwum rodziny Hanke.

Dzięki uprzejmości Joasi, która udostępniła nam odnalezione dokumenty, do pożółkłych kartek sprzed prawie stu lat mogliśmy dopisać trochę historii, o czym można pisaliśmy na naszym portalu w cyklu artykułów:

Znalezisko w Walimiu. Szczegóły *** Archiwum z Walimia. Nowe Informacje *** Odkrycie z Walimia. Weryfikacje *** Archiwum z Walimia. Prząść historię… *** Archiwum z Walimia. Hanke na froncie *** Archiwum z Walimia. Powódź w 1935 roku *** Niedenführowie z Rzeczki *** Archiwum z Walimia. Będą kucharskie przepisy!

Dziękujemy Joasi Lamparskiej za pamięć, a czytelników ŚPH zapraszamy do posłuchania jej intrygujących opowieści. Poniżej link do audycji:

https://www.radioram.pl/articles/view/38009/Pociag-do-historii-The-best-of-2019-PODCAST

5 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.