Press "Enter" to skip to content

Czytelnicy piszą (17): Fałszywy alarm

Spread the love

Napisał do nas Czytelnik ze Świdnicy, zaniepokojony wydobywanymi spod ziemi fragmentami zlepionych zaprawą cegieł i ułomków granitowych.

W tle widoczny mur oporowy od strony ulicy Kolejowej. Od strony ulicy Wałbrzyskiej był on o wiele niższy i stanowił podmurówkę ogrodzenia

  – Te fragmenty zauważyłem podczas prac związanych z rewitalizacją parku przy Armii Krajowej, dawnym cmentarzu garnizonowym. Przy wejściu od strony ulicy Wałbrzyskiej wydobyto ich całkiem sporo. Czy aby nie są ta jakieś fragmenty dawnych grobowców? – pyta nasz Czytelnik.

Udaliśmy się na miejsce i uspokajamy. Alarm był fałszywy. Wydobyte fragmenty cegieł polepionych zaprawą to pozostałości niewielkiego murku, jaki kiedyś otaczał cmentarz od strony obecnej ulicy Kolejowej  (dobrze widoczny jest on od strony parku) i ulicy Wałbrzyskiej. Ten ostatni odcinek, stanowiący niewielką podmurówkę dla ogrodzenia został z czasem rozebrany, pozostały jednak jego części podziemne. I to one zostały obecnie wydobyte na powierzchnię.

W jednym z płytkich wykopów, nieco w głąb parku (od strony wejścia głównego) zauważyliśmy niewielkie ilości ceglanego gruzu, trudno jednak stwierdzić skąd wziął się w tym miejscu.

n

10 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.