Press "Enter" to skip to content

Szukamy zdjęcia mogiły

Spread the love

Na Świdnickim Portalu Historycznym ukazał się ostatnio dwuczęściowy artykuł opisujący epizod z historii Marcinowic w 1945 r.

Sprawa dotyczy zestrzelenia sowieckiego samolotu, który w marcu 1945 r. rozbił się w okolicach obecnej ulicy Juliana Tuwima w Marcinowicach. Autorzy tego artykułu, do którego dwóch części zamieszczamy linki poniżej, za naszym pośrednictwem zwracają się z prośbą przede wszystkim do mieszkańców Marcinowic o ewentualne udostępnienie z rodzinnych archiwów zdjęcia mogiły zestrzelonego lotnika, która jeszcze do lat 80. znajdowała się obok kapliczki przy ulicy Juliana Tuwima. Być może w Państwa archiwach rodzinnych zachowała się jakaś fotografia przedstawiająca tą kapliczkę i grób. Autorzy proszą również o kontakt wszystkie osoby, które posiadają jakieś informacje na temat zestrzelenia sowieckiego samolotu w marcu 1945 r., a które pozwolą na uzupełnienie wiedzy o tym wydarzeniu.

Andrzej Dobkiewicz

Linki do artykułu:

2 LIKES

2 komentarze

  1. Mania Mania 9 kwietnia 2020

    Moja mama pochodzi z Marcinowic i żadnej mogiły koło kapliczki nie pamięta. Pamięta za to historie opowiadane przez starszych mieszkancow o wraku samolotu zatopionym w duzym stawie.

    • Andrzej Dobkiewicz Andrzej Dobkiewicz Post author | 9 kwietnia 2020

      Mogiła była, bo zbyt wielu świadków wskazuje na jej dość dokładną lokalizację. Natomiast chętnie zapoznamy się z historią o samolocie zatopionym w stawie. Proszę o kontakt na e-mail: redakcja@historia-swidnica.pl. Pozdrawiamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.