Press "Enter" to skip to content

„Mała Norymberga”… na żywo!

Spread the love

Już 16 sierpnia w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic organizowanego w tym roku nietypowo – ze względu na Covid19 – w Internecie, pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu – Joanna Lamparska zaprasza na rozmowę na żywo z Agnieszką Dobkiewicz, autorką najnowszej książki o obozie koncentracyjnym Gross Rosen – „Mała Norymberga”.

 – Agnieszka Dobkiewicz zabiera nas w podróż do lat 40. ubiegłego wieku. Razem z nią śledzimy nie tylko, jak na Dolnym Śląsku rodził się ruch narodowosocjalistyczny, ale także, jakie skutki przyniósł. Po wojnie przychodzi czas rozliczeń. W Świdnicy przed sądem stają zbrodniarze wojenni, a naprzeciw nich ofiary. Widzimy ich twarze, słyszymy słowa i dowiadujemy się o zapomnianych zbrodniach. Agnieszka pokazuje twarze i umysły zbrodniarzy. Czy mordowanie ludzi było tylko elementem systemu? Co znaczyła przyzwoitość? Czy o zbrodni można zapomnieć? – pyta Joanna Lamparska.
Podczas spotkania transmitowanego na stronie Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic na Facebooku będzie można wygrać książkę „Mała Norymberga”, ufundowaną przez wydawnictwo Znak Horyzont.

ZAPAMIĘTAJ: niedziela, 16 sierpnia, godz. 20.00-21.00

Live video by DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL TAJEMNIC (kliknij link obok)

4 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.