Press "Enter" to skip to content

„Pałac” w Mokrzeszowie – Post scriptum

Spread the love

Informowaliśmy o tym, że budynek dawnego szpitala Zakonu Kawalerów Maltańskich popularnie zwany „pałacem”, został odebrany dotychczasowym właścicielom z Niemiec i stał się własnością Skarbu Państwa (czytaj tutaj: Odzyskali pałac… i kłopoty).

Szanse powstrzymania dalszej degradacji budynku są jednak niewielkie. Pomijając już zapewne niezbyt wysoką cenę, jaką w ofercie sprzedażowej wyznaczy starosta świdnicki, problemem dla ewentualnego nabywcy będzie z pewnością remont budynku o ogromnej kubaturze. Niestety, w ciągu ostatnich ponad dwudziestu lat jego byli właściciele niewiele zrobili niewiele, aby powstrzymac jego dewastację. Dzisiaj neogotycki budynek jest w fatalnym stanie technicznym. czy podzieli los innych tego typu obiektów, które po 1945 roku uległy unicestwieniu?

Dzięki uprzejmości starosty świdnickiego Piotra Fedorowicza, mogliśmy dziś wejść do wnętrza dawnego szpitala, czego efektem jest prezentowana galeria zdjęć na których można przekonać się, w jakim stanie jest ten piękny budynek.

Andrzej Dobkiewicz (Fundacja IDEA)

6 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.