Press "Enter" to skip to content

Wygraj niezwykłą książkę!

Spread the love

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa ZNAK-Horyzont – Świdnicki Portal Historyczny ogłasza konkurs w którym można wygrać najnowszą książkę Agnieszki Dobkiewicz „Dziewczyny z Gross-Rosen” zapomniane historie obozowego piekła”.

To druga – po „Małej Norymberdze. Historie katów z Gross-Rosen” książka, w której autorka mierzy się z tematem jednego z najmniej znanych obozów koncentracyjnych z okresu II wojny światowej, w obecnych granicach Polski.

W „Małej Norymberdze” Agnieszka Dobkiewicz opisała historie katów przez pryzmat tragedii, jakie zgotowali oni swoim ofiarom. Bezmyślna, tępa siła i wszechobecna nienawiść człowieka do człowieka.

W „Dziewczynach z Gross-Rosen. Zapomniane historie obozowego piekła” ukazuje natomiast losy młodych kobiet a właściwie dziewczyn, które dostały się w tryby niemieckiego mechanizmu wyniszczania ludności z podbitych terenów. Pokazuje hart ducha i wolę przeżycia, dzięki któremu udało im się ocaleć z Marszy Śmierci, kiedy były gnane boso w kilkunastostopniowych mrozach w bezsensownych ewakuacjach. Ale pokazuje też dziewczyny, którym nie wystarczyło sił, które nie zdołały wypełnić danej sobie obietnicy i marzenia, że przeżyją i że zjedzą słodkie…truskawki…

„Dziewczyny z Gross-Rosen” pięknie zrecenzował Michał Wójcik, dziennikarz i historyk: Z zaledwie sześciu nici Agnieszka Dobkiewicz utkała kobierzec, przy którym bledną arrasy wawelskie. To historie kobiet, które trafiły na samo dno człowieczeństwa i albo tam zostały, albo jak Ruth czy Halina żarliwie żyły dalej mimo straszliwego piętna. Wstrząsające.

Aby uczestniczyć w losowaniu książek z autografem autorki, należy wejść na jej profil na Facebooku, klikając na poniższy link:

https://www.facebook.com/adobkiewicz

oraz POLUBIĆ/ZAOBSERWOWAĆ profil autorki, a w komentarzu pod informacją o konkursie odpowiedzieć na pytanie – Jak dziś nazywa się miejscowość, koło której położony jest KL Gross-Rosen?

Z osobami, które polubią profil autorki, zamieszczą prawidłową odpowiedź i wylosują książkę, autorka skontaktuje się za pośrednictwem Facebooka.

Podziękowania dla Pani Agnieszki Dominiak z wydawnictwa ZNAK-Horyzont.

3 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.