Press "Enter" to skip to content

Rysunki Heinricha Schulza

Spread the love

Informowaliśmy już o starych rysunkach Świdnicy, jakie w jednym z pustostanów odnalazł jakiś czas temu Henryk Rataj (czytaj tutaj: Czytelnicy piszą (17): Nieznane rysunki).

Wszystkie rysunki wykonane zostały piórkiem z wielką dbałością o szczegóły i ewidentnie pewną ręką. Wszystkie też są sygnowane są datą 1911 i nazwiskiem H. Schulz. Przypomnijmy, że udało nam się wówczas zidentyfikować autora tych prac, którym był Heinrich Schulz – w 1914 roku mieszkający przy Breslauerstrasse 30 (zachowana do chwili obecnej przy ulicy Wrocławskiej 30).

Był on nauczycielem rysunku w dawnym gimnazjum i liceum ewangelickim w Świdnicy, które mieściło się przy obecnej ulicy Franciszkańskiej, w budynku w którym po 1945 roku uruchomiono Szkołę Podstawową nr 10. Rysunki Schulza i jego uczniów uświetniły między innymi jubileusz 200-lecia istnienia gimnazjum ewangelickiego, jaki obchodzono uroczyście w styczniu 1908 roku.

Zgodnie z obietnicą daną przez Andrzeja Rataja możemy dziś zaprezentować czytelnikom Świdnickiego Portalu Historycznego komplet odnalezionych rysunków.

Galeria (kliknij, aby powiększyć)

Andrzej Dobkiewicz & Sobiesław Nowotny (Fundacja IDEA)

11 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mission News Theme by Compete Themes.