Press "Enter" to skip to content

Ocalić od zapomnienia

Na Świdnickim Portalu Historycznym pojawił się nowy dział – ARCHIWUM FOTO. Zamieszczać tam będziemy zdjęcia, którymi będą się chcieli Państwo z nami i innymi Czytelnikami ŚPH podzielić. W zamiarach zespołu redakcyjnego ŚPH jest stworzenie wielkiego cyfrowego archiwum zdjęciowego, które dokumentować będzie wygląd naszych miejscowości 20-, 30-.40- i więcej lat temu oraz wydarzeń, jakie miały wówczas miejsce. Ale do tego potrzebna jest Państwa pomoc, a raczej współredagowanie tej rubryki.

Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem!

Przyjrzyjcie szuflady i albumy. Odnajdźcie stare, ciekawe zdjęcia i prześlijcie nam ich skany lub zdjęcia na adres: redakcja@historia-swidnica.pl.

Czasami na zdjęciu jest mała Gosia czy Janek, a z tyłu, w tle kamienica której już nie ma czy miejsce, które całkowicie zmieniło swój wygląd. Przypomnijmy starymi zdjęciami wydarzenia, których byliśmy świadkami lub w których uczestniczyliśmy! Często się zdarza, że zdjęcia z czasem ulegają zniszczeniu lub giną. Zachowajmy je w archiwum Świdnickiego Portalu Historycznego.

Podobnie rzecz ma się ze starymi dokumentami i pamiątkami. One mają swoją historię, które warto przypomnieć i zachować. Zapraszamy także do komentowania naszych galerii. Być może mogą Państwo dodać ciekawe informacje do prezentowanych zdjęć.

Na początek w dziale ARCHIWUM FOTO prezentujemy zdjęcia z domowych archiwów Pań – Danuty Pielech, Czesławy Rajzer i Małgorzaty Mortas, za których udostępnienie serdecznie dziękujemy!

Zespół redakcyjny ŚPH

22 LIKES

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mission News Theme by Compete Themes.